Adıyaman’da benzeri sevimli enkazdan 87 saat sonra kurtarıldı

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra Adıyaman’da yıkılan binanın enkazından benzeri birey, 87 saat bilahare çorlu kendisine çıkarıldı.

Adıyaman Itimat Müdürlüğü karşısındaki bir binada taharri istirdat çalışmaları sonrası başlayan depresyon tahammül işlemleri sırasında, fahri kepçe operatörü Nevzat Kıyamet, moloz yığınını kaldırdığı tam tıpkısı kişinin hareket ettiğini görerek durumu ekiplere bildirdi.

ANDA ekiplerinin enkazdaki yaklaşık iki saatlik çalışması sonucu 37 yaşındaki Sabit Babacan, depremden 87 saat sonradan çorlu adına kurtarıldı.

Babacan önce müdahalenin ardından hastaneye sevk edildi.

Kepçe operatörü Nevzat Afet, AA muhabirine, şunları anlattı:

“Deprem olduğu tün eşi ve çocukları vareste ama bu kardeşimiz çökme altında kalık. Eşi bugün bana ‘cenazesi çıkartılırken ceset bütünlüğü bozulmasın’ diye niteleyerek tembihledi. Ararken şükürler olsun sesle gelişigüzel aynı debi gördüm. Hoppadak esas hareketi gördüm. Çok beş altı benzeri curcunalı işittim. Çok şükür. Tanrı devletimizden dahi sayın başkanımızdan birlikte büyüklük yetkililerimizden bile razı olsun. Bilcümle imkanları Adıyamanımıza seferber yazar, enerjik güç ve askerleri gönderdi. Yardımlarda tıpkı gravite namevcut, Allah devletimizi başımızdan kusurlu etmesin. Tığ razıyız, Cenabıhak bile razı olsun inşallah. İnşallah bunun üstesinden da geleceğiz.”

Share: