Adıyaman’da “aile okulu” eğitimleri verilmeye başlandı

Milli Terbiye Bakanlığı’nca 7 ilde uçman olarak muteber Sülale Okulu Projesi eğitimleri Adıyaman’da başladı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle uçman uygulaması İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Şanlıurfa ve Erzurum’üstelik başlayan Aile Okulu’nun programları kapsamında yetişek kayran 10 terbiyeci kente gelerek burada İl Milli Terbiye Müdürlüğü personellerine eğitim bilimi vermeye başladı.

İMKB İlköğretim Okulu’nda benzeri araya mevrut öğretmenler, 4’er saat “sosyal ve birey beceri gelişimi”, “ocak içi bildirişim becerileri”, “öğür ilişkileri”, “bilinçli ve tehlikesiz teknoloji kullanımı”, “çatışma ve ruhsal gerilim yönetimi”, “ahlaki aksiyon” ve “sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite”, 2’şer saat “tabiiyet” eğitimleri almaya başladı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, AA muhabirine, projenin ayrıntılar ile veliler beyninde henüz mıhlı iletişim kurulması yönünde vahim aynı aktiflik olduğunu belirtti.

Altındal, şöyle konuştu:

“Tahminî 600’ün üstünde öğretmenimizi eğitime aldık çıktı birlikte velilerimizin eğitimine başlayacağız. Hedefimiz 15 Eylül’e kadar 4 bine mail veliye yayılmak. Ara ayının böylece inşallah 20 bin veliyle bu işi tamamlamayı planlıyoruz. Buradaki amacımız velilerimizin öğrencileri ile daha sağlıklı iletişim kurmalarını ve henüz mıhlı yönlendirmelerini sayısal ortamın ortaya koymuş olduğu zararlı dokunaklı alanlardan ırak durması hususunda neler yapmaları üzerine bilgilendirme düzenlemek.”Share: