Adana’da tafsilatlı namlulu silah operasyonu

Adana’da etraflı namlulu silah operasyonu

Polisin takip edip durduğu araçtan parçaları sökülmüş halde 2 etraflı namlulu tüfek, 1 hafif makineli ile 1 bizatihi tabanca ele geçirdi

ADANA – Adana’da polisin izlem edip durduğu araçtan parçaları sökülmüş halde 2 tafsilatlı namlulu tüfek, 1 hafif makineli tüfek ile 1 tabiatıyla tabanca ele geçirdi.

Adana Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Uğraş Büro Müdürlüğü ekipleri, kente çokça sayıda mufassal namlulu tüfek getirileceği bilgisine ulaştı. Harekete güzeşte ekipler, Tarsus-Adana- Gaziantep Otoyolu’nda bed aynı hafif ticari aracı takibe aldı. Kestirmece 30 kilometre süren strateji sonucu kaknem kurgu, Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’ndeki ayrımsız sokakta durduruldu. ÇIFTLIK ekipleri, çoban Mehmet L. ile yanındaki Rüstem Y.’yi indirdiği araçta arama yaptı. Polis Güçleri, aracın bagaj ile üst koltuğunun arasındaki zuladan, parçaları sökülmüş halde 2 ince namlulu tüfek, 1 hafif makineli tüfek ile 1 tabiatıyla tabanca ele geçirdi.

Gözaltına alınan şüphelilerden Mehmet L., emniyetteki sorgusunda, “Tanıdığım aynı can, taşımam için ayrımsız koli verdi. Kolide hangi olduğunu bilmiyordum” dedi.

İşlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mehmet L. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Rüstem Y. ise adli arama gibi erkin bırakıldı. Ele geçirilen silahlar ise terör bağlantısı olup, olmadığının belirlenmesi amacıyla kriminal incelemeye gönderildi.Share: