Adana’da tafsilatlı namlulu silah operasyonu

Adana’da polisin izlem yazar durdurduğu araçtan parçaları sökülmüş halde 2 ince namlulu tüfek, 1 belli belirsiz makineli ile 1 otomatik tabanca daha çok.

Adana Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele (KOM) Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, kente haddinden fazla sayıda tafsilatlı namlulu tüfek getirileceği bilgisine ulaştı. Harekete güzeşte ekipler, Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda yabansı aynı belli belirsiz ticari uzlaştırıcı takibe aldı. Kestirmece 30 kilometre süren strateji sonucu çirkin miftah, Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’ndeki bire bir sokakta durduruldu. ÇIFTLIK ekipleri, sürücü Mehmet L. (39) ile yanındaki Rüstem Y.’yi (61) indirdiği araçta taharri yaptı. Polis, aracın portbagaj ile ense koltuğunun arasındaki zuladan, parçaları sökülmüş halde 2 ayrıntılı namlulu tüfek, 1 hafif makineli ile 1 otomatik tabanca ele geçirdi.

Gözaltına alınan şüphelilerden Mehmet L., emniyetteki sorgusunda, “Tanıdığım benzeri gönül, taşımam için tıpkı koli verdi. Kolide hangi olduğunu bilmiyordum” dedi.

İşlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mehmet L. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Rüstem Y. ise adli kontrol neredeyse başıboş bırakıldı. Ele geçirilen silahlar ise yıldırı bağlantısı olup, olmadığının belirlenmesi üzere kriminal incelemeye gönderildi. – ADANA

Share: