Adana haberi | Nazır Kasapoğlu, Adana’da “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programında konuştu: (1)

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, bakanlığa tutkun yurtlara 1200 hile personeli alınacağını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, DOĞRU Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Fırka’den bazı MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Sazak, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla SELIM Tümen Adana İl Başkanlığınca tıpkı otelde planlı “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programına paydaşlık etti.

Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, vekâlet namına yaklaşık 70 bin yabanlık tıpkısı ev olduklarını söyledi.

7 periyot 24 saat, gençlerin her işinin süresince olma anlayışıyla katılımcılık ruhuyla yollarına bitmeme ettiklerini nâkil Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Ben bu vesileyle buradan tıpkı duyuruyu paylaşacağım. Dedim ya 70 bin şahsiyet tıpkı aileyiz. Yurtlarıyla, kamplarıyla, deneyimsizlik merkezleriyle, binlerce spor tesisiyle ve mütehammil çokça bakım alanıyla gençlerimizin yanındayız. Biliyorsunuz bundan 3 hafta önceki 105 yeni yetersiz binasını Ankara’da hizmete açtık. Yeni inşaatlarımız, yeni çalışmalarımız bitmeme ediyor. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da, Türkiye’nin bildirme eskimemiş yurtlarını hizmete açacağız. Onların müjdesini vereyim. Bu alanda tabiatıyla kim ailemizi, yeni arkadaşlarımızla ihya gerekliliğimiz var. Ailemize yeni heyecanlar, yıpranmamış motivasyonlar taşıyan arkadaşlarımızı katarak bu heyecanı büyütüyoruz. Ben zaman bu bağlamda hizmete aldığımız yıpranmamış yurtlarımız amacıyla 1200 bakir az idare personeli alacağımızın müjdesini ısınmak istiyorum. Çekicilik ilanımıza ilgili detaylar bu gece Resmi Gazete’de yayınlanacak. Buna gitmek talip vatandaşlarımız e-Oran kariyer kapısı üzerinden başvurularını yapabilecekler. Ben bu vesileyle bütün adaylarımıza berceste, güzel tıpkısı süreç talep ediyorum. İnşallah gelişigüzel biri bu anlamdaki süreçleri başarıyla tamamlarlar ve ailemize katılma noktasında hayat dolu tıpkı adım atarlar.”

(Sürecek)

Share: