Acun şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

– Dünya şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

RİZE – Milli formayla dünya şampiyonu olan Rizeli Kick Boks sporcusu Cemren Temizel, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Acun Gençler Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası, 30 Ilkgüz ile 08 Teşrinievvel 2022 tarihleri arasında İtalya’nın Jesolo şehrinde gerçekleştirildi. Planlı şampiyonada milli eşkâl ile 65 kilogramda Low Kickte mücadele fail Çaykur Rizespor kulübü takımından Cemren Temizel, rakibini yenerek Acun Şampiyonluğunu kazandı. Uçakla Rize- Artvin havalimanına gelen 18 yaşındaki Temizel, arkadaşları, antrenörleri ve ailesi yoluyla büyük tıpkısı cümbüş ile karşılandı.

“Orada İstiklal Marşını okutmak çok alım vericiydi”

Şampiyonada Dünya’ya istiklal marşını okutmaktan çokça alım duyduğunu anlatım eden Cemren Temizel, “Öncelikle milli takım yerine yarıştığım amacıyla çok gururluyum. Ülkeme bu ödülü getirdiğim üzere haddinden fazla mutluyum. Ahmet hocam sebebiyle buralara geldim. Hocamdan dahi bin yol Tanrı razı olsun. Duygularım haddinden fazla tarifsiz. O duyguları anlatamam. Kelimelere sığmaz. Orada İstiklal Marşını okutmak çok alım vericiydi. Çokça mutlu oldum çok duygulandım” ifadelerini kullandı.

“Morali ve psikolojisi yerinde olduğunda dünyada yenemeyeceği rakip yoktur”

Cemre’nin Acun’dahi yenemeyeceği rakibin olmadığını belirten antrenörü Ahmet Cebir, “Gâh havas vardır o hissiyat anlatılmaz. Vakit Kaybetmeden yaşanır. Sportmen oluşmak bana kader olmadı amma antrenör namına milli takımlarda görev aldım. Orada İstiklal marşını dünyaya dinletmek çokça kurum vericiydi. Bayrağımızı göklere rekzetmek. Tezyifkâr anlatılmaz ayrımsız molekül. Kürsüye sâdır sporcunun ambiyansı daha ayrımlı oluyor. Antrenör namına o duyguları yaşıyorsak sporcunun o dakika ki duyguları kelimelere sığmaz. Rize’de tıpkı önceki oldu. Kick boks’bile ilk kez Rize’den böke çıktı. Cemren karakter olarak çok mebzul aynı herif. Kişiliği olsun, karakteri olsun, takdire ayar birisi. Cemren mebzul benzeri sportmen. Moral, motive açısından dahi çokça fazla desteğe ihtiyacı olan ayrımsız sportmen. Morali ve psikolojisi durumunda olduğunda Acun’da yenemeyeceği rakip yoktur. Cemren bugüne kadar Cenabıhak’a hamd olsun tek maçını kaybetmiyor. İlk maçından dünya şampiyonluğuna kadar tek maçı kaybetmedi. Kariyerine şampiyonlukla başladı, şampiyonlukla devam mesabe inşallah. Haddinden Fazla pres tıpkısı proses oldu. Rastgele bölüm idman yapıyordu çokça zordu amma rabbime şükürler olsun bunların karşılığını ziyadesiyle aldık” şeklinde konuştu.

Share: