Acun Şampiyonu Esra Sembol, Çarşamba Belediyespor’da

Samsun Çarşambalı milli sportmen, Avrupa ve Acun Şampiyonu Esra Öncü, Çarşamba Belediyespor bünyesine katıldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Esra Sancak, hem Çarşamba’mızın hem ülkemizin büyük bire bir çekicilik kaynağı. daha çok da Çarşamba Belediyesi bünyesinde, dünyanın dört bir köşesinde Aldatma Bayrağımızı gururla dalgalandırmaya devam edecektir” dedi.

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda milli formayla Türkiye’yi sahne fail, Dünya ve Avrupa şampiyonu, milli sportmen Esra Sembol, Çarşamba Belediyespor bünyesine katıldı. Formasını Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın ellerinden düzlük Esra Alem, Çarşamba Belediyespor Kulübü’ne katıldığı üzere haddinden fazla mutlu olduğunu belirtti.

Milli Sportmen Öncü: “Bayrağımızı göklere çekeceğim”

Çarşamba Belediyespor bünyesine katılan sporcu Esra Öncü, duygularını anlatım etti. Esra Alem, “Çarşamba Belediyespor Kulübü’ne katıldığım üzere mutluyum. Bayrağımı göklere çekip, Çarşamba Belediyesi bayrağını açıp gururlandıracağım” diye niteleyerek konuştu.

Başkan Doğan: “Esra Bayrak, dünyanın tanıdığı benzeri sportmen haline geldi”

Çarşamba Şehremini Halit Doğan, “Çarşambalı milli sporcumuz Esra Sancak, bizim kardeşimiz. Aytunç Göz Hocamızın haddinden fazla balaban emekleriyle Esra Sembol, geldiği bu aşamada Türkiye’nin tanıdığı, dünyanın tanıdığı bire bir sporcu haline geldi. Gelişigüzel ne kadar 4’üncü ergin olsa bile olimpiyatlarda, aslında derecesiyle Türkiye birincisi reşit oldu. Bu Türkiye açısından, Samsun açısından, Çarşamba açısından çokça şişman aynı başarıydı. Esra, Çarşamba Belediyesi sporcusu olmayı üstelik akseptans ederek esasında bize üstelik şişman bir bahtiyarlık yaşatmış oldu. Aytunç hocamızın yetiştirdiği, bu spora arzu vermiş başka öğrenciler de var. Hepsinin başarısı, Esra’nın başarısı gibi bizleri mutlu ediyor. Bunlar Samsun üzere, Türk sporu amacıyla, Türk gençliği için haddinden fazla cesim başarılar. İnşallah, tığ artık da Esra’dan haddinden fazla büyük başarılar bekliyoruz. Gene Türkiye’mizi, bayrağımızı, Samsun’umuzu gururlandıracak şanlı bire bir başarıya imza atacağına hiç şüphemiz yok. Esra Öncü’ı kutlama ediyorum. Aytunç Hocamızı kutluyor, başarıları için tekrardan tebrik kartı ediyorum. Hem bile yıpranmamış başarıları amacıyla dahi duacı olduğumuzu anlatmak istiyorum” diye konuştu.

Antrenör Ayn: “Çarşamba Belediyespor Kulübü formasıyla başarılara ulaşacak”

Milli sporcu Öncü’ın antrenörü Aytunç Göz, “Çarşambalı milli sporcumuz Esra Alem, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda, Samsun adına katılan tek sporcu oldu. ve orada tarihteki yer ongun bayanlar atletizm derecesi ile 4’üncü adına tamamladı. Deminden hedefimiz inşallah 2024’te Paris Paralimpik Oyunları’nda, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki geçmiş madalyayı ülkemize haberdar etmek. Milli sporcumuz artık Çarşamba’nın gururu olarak Çarşamba Belediyemiz yerine inşallah, Türkiyemizi temaşa edecek. Bu bağlamda Halit Doğan Başkanımız, belediyenin sporcusu olmadan önce birlikte Esra’mıza çok nazik destekleri oldu. Halk aracılığıyla tanınmasını sağladı. Bu bizi haddinden fazla duygulandıran aşamalardan biriydi. Şimdi kendisinin da mutlu ve rahat olduğu aynı yerdeyiz. İnşallah artık Esra’nın haddinden fazla elan dolgunca yerlere, sırtında Çarşamba Belediyespor Kulübü formasıyla ulaşacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

8-13 Mart 2023 tarihlerinde İstanbul’üstelik gerçekleştirilecek, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda 3’üncü defa yoğun Acun şampiyonu almak amacıyla hazırlıklarını sürdüren milli sporcu Esra Simge; 2016 Avrupa şampiyonu, 2017 dünya çoluk çocuk şampiyonu, 2018 acun şampiyonu, 2019 Avrupa şampiyonu, 2020 acun şampiyonu, 2021 Avrupa şampiyonu, edimsel 8 Türkiye rekoru ve 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları 4’üncüsü derecelerini elinde bulunduruyor. – SAMSUN

Share: