Acun İniş Kaykay ve Çabukluk Kayağı Şampiyonası Hasan Dağı’nda başladı

Dünya İniş Kaykay ve Cevvaliyet Kayağı Şampiyonası Hasan Dağı’nda 130 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda Hasan Dağı’nda düzenlenen bökelik, 30 ülkeden 130 sporcunun eliminasyon yarışlarıyla başladı.

Şampiyonanın açılış programında konuşan Ilbay Hamza Aydoğdu, Ihlara Vadisi’ni üstelik içinde bulunduran Aksaray’a mevrut cemi sporculara başarılar diledi.

Dünya İniş Kaykay ve Yordam Kayağı Şampiyonası’nın Aksaray’a güzel olması temennisinde bulunan Aydoğdu, “Misafirlerimiz kentimizde inşallah iyice anlar yaşar. İnşallah kazasız, belasız tıpkısı yarış tamam. 30 ülkeden gelen 130 sporcuyu Aksaray’bile ağırlamaktan haddinden fazla bahtiyarlık duyuyoruz. Manzaranın keyfini çıkarmanız dileğiyle, Allah’a emanet olun.” diyerek konuştu.

Dünya Arz Cazibesi Sporları İniş Kaykay ve Çabukluk Kızağı Federasyonu Başkanı William Stephenson bile Hasan Dağı’nın potansiyelinin çokça erdemli olduğunu belirtti.

Uzun bire bir parkurun olmasının birlikte hızlı ve mücadeleci yarışların olacağını nâkil Stephenson, “Bunlar bizim amacıyla haddinden fazla yüce. Bu organizasyondan sonradan buraya daha çok sporcu katılacak.” dedi.

Dünya İniş Kaykay ve Cevvaliyet Kayağı Şampiyonası Aksaray Sorumlusu Abdullah Kahraman ise bu şampiyonanın Türkiye’da ilk kez Hasan Dağı’nda gerçekleştirildiğini söyledi.

Hasan Dağı parkurunun çokça ongun olduğuna değinen Kahraman, “Dünyadaki en etraflı kaykay parkuru şu anda Türkiye’dahi. Bu şampiyonayı Aksaray’da düzenlememizden şişman gelgel duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Aydoğdu, DÜRÜST Öğür Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Cihan Dinçer’in başlama vermesiyle şampiyona başladı.

Share: