Acun Golf turizminin gözdesi Antalya

Uluslararası Golf Devir Operatörleri Birliği Türkiye Temsilcisi ve Antalya Golf İhtisas Spor Kulübü Başkanı Cahit Şahin, global salgın sonrası golfe ilginin seçme güzeşte çağ arttığını söyledi.

Salgında tedbirler çerçevesinde sportmen ağırlamaya devam ettiklerini tamlayan Delice, bu yıl ise en çok oyunun oynadığı 2019 rakamlarına yaklaşıldığını dile getirdi. Antalya’da yıl boyunca golf oynandığını, yer ciddi sezonun ise ilkgüz ve haziran arası çevrim olduğunu anlatan Mecnunca, yaz döneminde da günde 25-30 kişinin golf oynadığını rapor etti.

Delimsirek, golfte bu sene dolgunca benzeri mevsim öngördüklerini söyledi. Mecnunca, “Yer aşkın sportmen ağırladığımız 2019’da 560 civarında oyun oynandı. Bu yıl şu asıl kadar yaklaşık 280 bin baziçe gerçekleştirildi. Sene sonuna büyüklüğünde 600 bin oyunun üzerine çıkacağımızı, 2019 rakamlarını geçeceğimizi düşünüyoruz. Çatlak sonuna büyüklüğünde rezervasyonlar ongun durumda.” diye konuştu.

İspanya ve Portekiz ziyaretçileri Antalya’ya geliyor

Türkiye’de 22 golf sahası bulunduğunu ve bunların 16’sının Antalya’da olduğunu dile getiren Delice, hem tatil hem da golf için dünyanın ciharıyek yanından sportmen ağırladıklarını dile getirdi.

Mecnunca, Güney Afrika’dan, Avrupa ülkelerinden, Amerika kıtasından çok sayıda golfçüyü Antalya’daki sahalarda baziçe oynarken gördüklerini belirterek şöyle bitmeme etti:

“Japonya, Kore, Malezya, Pakistan, Hindistan, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Kanada, Balkan ülkeleri, Almanya, Belçika başta koyulmak için Avrupa ülkelerinin tamamından sporcuları vira etmek cins. Bu sene İngilizlerin sayısındaki artım bizleri sevindiriyor. Golf turizminde yer fazla yeğleme edilen İspanya ve Portekiz’e giden benzeri kütle, şu anda hem dinlence hem golf amacıyla ülkemize geliyor.”

Golf turizmi yüzdelik 30 ila 40 elan fazla döviz bırakıyor

Golfün Antalya’da yıl boyunca oynanabiliyor olmasının turizmin dahi 12 taban yayılmasını sağladığını belirten Delicesine, Antalya’ya gelenlerin tatil ve golf paketlerini tercih ettiğini kaydetti. Mütenavip turizm noktasında golfün makro benzeri yere ehil olduğuna meni eden Delicesine, “Golf turizminin ekonomik katkısı yadsınamayacak kadar aşkın. Konaklamada hayat başı gelir 800 avro civarında ama aynı golfçünün bıraktığı rakam 1300, 1400 avrolara kadar çıkıyor. Golf turizminde yüzdelik 30-40 elan çok harcama oluyor.” dedi.

Antalya golfte İspanya ve Portekiz’e rakip

 

Çatı Kredi Hususi Bankacılık Golf Turnuvası’nın şampiyonları galiba oldu

 

Ronald Reagan’ın golf sopası 150 bin dolara satıldı

 

Share: