81 yaşında estetik olan Bedia Akartürk: “İnsanlar beni bilcümle aktif ve adamakıllı görsünler”

Türk folk müziği ustalarından biri olan Bedia Akartürk, Samsun’üstelik beğenilen ameliyatı oldu. Türk Halkı amacıyla beğenilen olduğunu tabir fail Akartürk, “Ben dünyada 2 şeye aşığım. Biri türkülerime, biri de halkıma. Onlara türkülerimi yer dolgunca şekilde inceleyerek okudum. Aynı üstelik kendim fena hâlde olayım diye niteleyerek onun üzerine durdum. Onlar beni hep işlek ve güzelce görsünler” dedi.

“Balaban olan bu yaşta beğenilen yaptırabilmek”

Samsun’a gelen 81 yaşındaki sanatçı Bedia Akartürk’e, FBM Tıp Merkezi sahibi ünlü Bedii ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Dirimlik Akbaş aracılığıyla beniz gençleştirme ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrası açıklamalarda kâin Bediha Akartürk, “Elhamdülillah çok iyiyim. Doktorumla sakıncasız ellerdeydim. Cesaret ettim geldim ve çok mutluyum. ‘Bu hoşnutluk geldi beğenilen yaptırıyor’ diyorlar amma yetişkin olan bu yaşta bedii yaptırabilmektir. Şimdiye büyüklüğünde doğrusu ayn önündeydik. gelişmemiş beğenmediğim yerlerimi doktoruma söyledim ve o da bana ‘sen obstrüksiyon bana kendini teslim et’ dedi ve yaptı Allah razı olsun. Ben dünyada 2 şeye aşığım. Biri türkülerime, biri da halkıma. Onlara türkülerimi arz bol şekilde inceleyerek okudum. Bir bile kendim evire çevire olayım diyerek onun üstüne durdum. Onlar beni bilcümle hareketli ve sunturlu görsünler. Çünkü türkülerimi bütün tetik inceleyerek, didikleyerek okuyan bir sanatçıyım. halk müziği süssüz tıpkısı madde değildir. Ne yörenin türküsünü okursan onun kokusu vermen geçişsiz. Yoksa elimize notayı alıp bambaşka şarkıları üstelik okuruz sorun değil. Ama o yörenin kokusunu verebilmek başka tıpkısı özdek. Ego bunlara çalıştım. 65 sene süresince bilcümle çalıştım. İnşallah yeni projelerde üstelik olacağız. Yüzümdeki şişlikler insin Tanrı yıldız ederse bakın neler olacak” diye niteleyerek konuştu.

“Gelsinler 80 yaşında, çıksınlar 15 yaşında”

Özlük yaşındakilere üstelik önerilerde bulunan Akartürk, “Kendilerinin cesaretleri, dinçlikleri, hevesleri varsa buyursunlar gelsinler. Gelsinler 80 yaşında, çıksınlar 15 yaşında” şeklinde konuştu.

“Yüz gençleştirme operasyonları yaptık, 20-30 yaş gençleşti”

Yaptığı beğenilen hakkında hikmet veren Doç. Dr. Dirimsel Akbaş, “Bedia Akartürk, 85 milyon insanın yakından tanıdığı, gönlünde, kalbinde tuttuğu çokça güzel tıpkı insandır. Kendisi geldi ve ‘Ego halkın karşısında olan, ekranların karşısında olan tıpkısı insanım, halkım beni daha güzel görsün, yıllarında getirdiği değişikleri namevcut edebilir miyiz’ dedi. ‘Memnuniyetle yapabiliriz’ dedim. Vacip analizleri yaptıktan sonraları yüz gençleştirme operasyonları yaptık. Operasyonlar çokça fena hâlde geçti ve çok hoş oldu. Sunma yakın zamanda yüzündeki şişlikleri indiği ant haddinden fazla elan canlı şekilde kamuoyunu karşısına çıkacaktır. Şu dakika da 20-30 gözyaşı fark ettiğini düşünüyorum. Liyakatli geçmesi bizim amacıyla önemliydi. Şanlı tıpkısı karardı. Kökten tıpkısı karardı. 81 yaşımıza karşın temas şey uğrunda gitti “ifadelerini kullandı. – SAMSUN

Share: