7 yıl bilahare oğlunun şehit düştüğü yere gitti! Acılı annenin o anları canevi parçaladı

28 Ilk Teşrin 2015’de bölen yıldırı örgütü mensupları aracılığıyla Hakkari Çukurca’da cerrahi müdahale bölgesine yerleştirilen ahali yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Afyonkarahisar Dinar kaza nüfusuna mukayyet Bitirmiş Uzatmalı Çavuş İzzet Taşbaş martir düştü. Şehit Taşbaş’ın annesi Saliha Taşbaş 7 sene evvel oğlunun şahitlik tarihinde martir olduğu Hakkari Çukurca’ya, olayın gerçekleştiği yere gitti.

GENİŞ ÇAPLI GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Konu ile açıklama yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Idarehane Başkanı İsmail Kumartaşlı, “Saliha annemiz ince zamandır oğlunun şehit olduğu yeri kaplamak istediğini, müracaat etmek istediğini bana söylüyordu. İlk özellikle acıları tazelenir, üzülür düşüncesi ile müracaatı geciktirdim. Sonra ısrar ile müracaat etmek istediğini söyleyince ağaç Uyanık Genel Komutanımız Org. Arif Okkalı’e annemizin adına bire bir tezkere yazdım. Komutanımız kolaylıkla talimatlarını verdi. Şehidimizin şehit olduğu tarihte bölgenin güvenliği alınarak gidip gelmesi için kamu hazırlıklar yapıldı. Kurnaz aracılığıyla tayyare bileti alındı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Afyon İl Kurnaz Komutanlığı marifetiyle özel çevirici ile albeni alanına götürüldü. Hakkari’de komutanlarımız karşıladı ve düzenlilik önlemleri zarfında annemiz patlamanın olduğu yeri ülfet etti. Can anlar yaşanana ziyarette annemiz halen bölgede emeği geçen basta Bitirmiş Umumi Komutanımız Org. Arif Gösterişli atılmak için kamu komutanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Share: