400 yataklı Bartın Fehamet Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

400 yataklı Bartın Celal Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

BARTIN – Bartın’dahi yapımı bitmeme eden 400 yataklı Izzet Hastanesi inşaatında sona yaklaşılırken AK Parti Kol Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmaz Bronz 2023 yılının geçmiş 6 ayında hastanenin tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.

Bartın’de 400 yatak kapasiteli olarak nesir edilen ve ihtiyaca göre akak kapasitesinin 575’e çıkarılabileceği hastanede icraat bitmeme ediyor. Kaba inşaatın yüzde 90 tamamlandığı hastane; anjiyo merkezi, alçak bakım servisleri, acil servis bölümleri, diyaliz servisi, ameliyathaneler ve poliklinikleriyle dev bir sağlık kompleksi adına Bartın’ın birlikte yer illerde kıpırdak vatandaşlara da bakım verecek.

2023 yılının önceki 6 ayında bakım vermeye başlaması planlanan dev sağlık kompleksi 127 bin metrekarelik tıpkısı alanda ve 95 bin metrekare ilişkin alana cemaat olacak.

Hastanede 66 korkulu bakım yatağı, 24 diyaliz ünitesi, 24 ameliyathane, 3 ayrı ivedili servis bölümü ve 58 müstacel servis yatağı ile 138 poliklinik odası meydan alacak.

730 araçlık belirgin ve merbut otoparkı bulunacak olan hastanede önsezi ameliyatları ve anjiyografi hizmetleri birlikte verilebilecek.

Hastane inşaatında incelemelerde bulunan ve mensur çalışmalarının nazik bir müstacelen sürdüğünü rapor eden DOĞRU Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmayan Tunç yaptığı açıklamada, “Bartın 400 yataklı Cesamet Hastanemizin kapasitesi 575 yatağa yükseltilebilecek büyük tıpkısı afiyet kompleksi. 127 dönüm arazi üstünde 95 bin m2 tutkun alana cemaat olacak şişman tıpkısı sayrılarevi inşaatında artık anif inşaatın yüzdelik 90’ının tamamlandığını ve iç donatı çalışmalarının de muhtemelen tıpkı aşamaya geldiğini ve 2023’ün ilk 6 ayında inşaat çalışmalarının tamamlanarak Bartın’a ve bölgemize bile hizmet verebilecek şişman ayrımsız esenlik kompleksini kazandırmış olacağız. 575 yatağa yükseltilebilecek 400 yataklı vagon projede 66 aheste bakım yatağı, 138 poliklinik odası, 24 diyaliz, 24 ameliyathane, 3 ayrı ivedili servis bölümü, 58 ivedili servis yatağı var. Bütün 730 araçlık örtüsüz ve bağlı otoparkı var” dedi.

Bronz açıklamasında hastanenin mekân illere bile hizmet vereceğini kaydederek, “Bartın şehir merkezinin bile tüm ılımlı durumunda çok makul tıpkısı arazide hem Bartın şehrine hem dahi belde illere dahi hizmet verebilecek balaban ayrımsız afiyet yatırımı. Ben buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Keyif Bakanımıza ve şantiye bile çalışan müteahhit firma yetkilileri ve işçilerimize teşekkürname ediyorum, kolaylıklar diliyorum. Aşağı Bartın’ın koskocaman tıpkı ihtiyacı ve bölgemizin koskocaman ayrımsız ihtiyacı giderilmiş olacak. Bu hastanemizde bütün branşlar bakım verecek. Anjiyografi, ihtisas ameliyatı bile karışma oluşmak için hep branşlarıyla sağlık hizmetinin cemi gerekleri burada teknolojinin akıbet imkanlarıyla alay malay Bartın Mehabet Hastanemizde vatandaşlarımıza genişlik birinci sınıf keyif hizmetinin ulaşması sağlanmış olacak. Ben esasen çalışan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Yine Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza bu nazik yatırımı Bartın’a kazandırdıkları için çokça çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Share: