20 Liraya düşen hamsi kapış kapış gitti

Yozgat’ta balık sezonun açılmasıyla daha ilk kilogramı 40 liradan satışa verilen hamsi 20 liraya karın vatandaşlar da ciddi deste gösterdi.

Yozgat’ta geçmiş haftalarda kilogramı 40 liraya satılan hamsinin fiyatı havaların soğumasıyla 20 liraya büyüklüğünde düştü. Fiyatlar kanı kentte vatandaşlar daha huzursuz balık yemek üzere balıkçı tezgahlarının yolunu tuttu. Fiyatlardan memnun olan vatandaşlar hamsiye çetin demet gösterdi.

Hamsinin kilogramını bu hafta 20 liraya büyüklüğünde düşürdüklerini belirten balıkçı esnafı Eşref Özcan Güllabi, “Balıklarımızı günlük zihayat olarak tezgahlarımızda satışa sunuyoruz. Hamsinin kilo fiyatını 40 liradan 20 liraya düşürdük. Hamsileri günce kendisine Samsun’dan getiriyoruz. Burada müşterilerimizin tercihine göre musaffa balık ya üstelik temizlenmemiş namına ta satışını yapıyoruz. Dün itibariyle bile kar ve soğuklar başladı. Karın düşmesi balığın daha içimli olmasını sağlıyor. Şuan hamsi fiyatının 20 teklik olması dolayısıyla vatandaşlarımız tercihini hamsiden yana kullanıyor.” dedi.

Vatandaşlardan Ahmet Kültürlü ise fiyatların ati haftalarda daha üstelik düşmesi gerektiğini belirterek fiyatların düşmesinden çevre mutlu olduklarını söyledi.

Tezgahlarda satılan başka balık çeşitleri ise somon 120, alabalık 80, sivri 55, levrek 155, çupra 120 liradan satışa sunuluyor. – YOZGAT

Share: