1 yılda 2 bin 78 aranan şahıs yakalandı

1 yılda 2 bin 78 aranan koca yakalandı

AKSARAY Aksaray’da cingöz ekipleri 2022 yılında yaptığı çalışmalarla 2 bin 78 aranan şahsı yakalayarak adalete konfirmasyon etti.

Aksaray’da suç ve suçluya göz açtırmayan uyanık ekipleri aranan şahısların yakalanmasına müteveccih yaptığı muhtelif çalışmalarla 2022 yılında 2 bin 78 şahsı yakaladı. İl Bitirmiş Komutanlığına mecbur trafik, güvenlik, terörle uğraş, istihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım (KOM), Bitirmiş Suç Araştırı Timi dedektifleri ve kent genelindeki kaza güllabi karakolu ekipleri 1 yıl içerisinde şehir genelinde muhtelif çalışmalar yaptı. Karayolları denetimleri, kaymakamlık, çevre ve köy yolları denetimleri, istihbarat şubesi ekiplerinin araştırmaları ve beceri ve fiziki takipte elde edilen bilgilerle yola çıkan güllabi ekipleri 1 yıl içerisinde toplanmış 2 bin 78 şahsı yakalanarak gözaltına aldı. İl Güllabi Komutanlığında işlemlerinin arkası sıra kişiler Aksaray Adliyesine sevk edilerek adalete doğrulama edildi.

İl Uyanık Komutanlığından yapılan mukayyet açıklamada, “Vatandaşlarımızın erinç ve atılganlık ortamında yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile çakal ve gayretkeş çalışmalarımıza sakır sakır demeden gece gündüz yerine devam edilecektir” denildi.

Share: